Month: м.г

kim-e1561386588284.jpg
Најпознатата светска старлета, ријалити ѕвезда, а наскоро и адвокатка – Ким Кардашијан е на летување со семејството во Костарика. Сопругата на Кнје Вест, честопати сме ја гледале во провокативни изданија, но со бикините кои ги одбра за спортскиот ден на плажа, ги надмина сите предходни секси изданија. Во едноделниот модел кој всушност претставува само испреплетени […]

c-e1561385589845.jpg
Најдобриот фудбалер на светот, Cristiano Ronaldo, ужива во својот одмор со неговата девојка Georgina и неговите деца во луксузното одморалиште Сен Тропе. Додека ѕвездата на италијанскиот Јувентус, заедно со неговиот најстар син Cristiano Junior, најмногу ужива во спортовите на вода, на Georgina и е поудобно „на суво”. Удобно сместена на палубата на луксузната јахта, шпанската […]

crop-top-e1561383221522.jpg
Дури ако преферирате фустани во летните денови, мора да признаете дека комбинацијата на crop top или кратки кошули и шорцеви изгледа совршено, а кога ќе ја разгледате актуелната понуда, нема да можете да им одолеете на овие совршени парчиња. Најубави модели подготвија луксузните брендови како што се Jacquemus, Carolina Herrera и Versace, а зад нив […]

Capture-8-e1561380220987.jpg
Нова celebrity кавга! Zendaya  никогаш не премолчила пред нејзините критичари, а тоа сега во тоа е вклучена и Lindsay Lohan. Кога Zendaya се појави на црвениот тепих на „ Met Gala“ вечерта, во фустан инспириран од Пепелашка од дизајнерот Tommy Hilfiger уште во мај, Lohan ги објави своите мисли на Instagram, коментирајќи: “Claire Danes ова […]

beach-1-e1561124595370.jpg

Едноставна фризура која едноставно ја обожаваме! Додека некои веќе се на одмор и уживаат во сонцето и морската сол и природната „beach waves“ фризура, има од оние кои сé уште седат во канцелариите и ги бројат деновите до летниот одмор. Малку неуредната брановидна коса која изгледа како да се капеле со морска вода е нашата […]

Capture-7-e1561123272702.jpg
Како што објави порталот WWD, Парис Хилтон, одамна позната како богатата наследничка која сака да се забавува, а денес призната како успешен женски претприемач, направи забава во Сеул. Со оваа забава Хилтон го означи почетокот на лансирањето на својата козметичка линија Paris Hilton ProD.N.A. во Јужна Кореја

Capture-6-e1561116386328.jpg
Сладок напиток кој ќе ве разбуди и освежи. – чаша силно кафе (најдобро еспресо, а доколку немате, тогаш било кое инстант кафе) – голема топка сладолед – амарето или сладок сируп по ваш избор (карамела, бадем, чоколада) Сварете го кафето. Во чашата ставете една топка сладолед и прелијте ја со топлото кафе. На крај, додадете […]

-0-e1560959505893.jpg
Ким Кардашијан се врати во Белата куќа за јавно да ги поддржи поранешните затвореници и да промовира квалитетен живот по затворот. Телевизиската ѕвезда конкретно разговараше за новата програма за овозможување на транспорт, која ќе им помогне на поранешните затвореници за полесен превоз на интервјуа, работа и други настани со цел да им помогнат да добијат […]

pit-e1560958693533.jpg
Добро му оди… Пит Дејвидсон, се навикнавме да го гледаме на папараци фотографиите со неговата поранешна девојка (Ариана Гранде) или како настапува во шоуто Saturday Night Live, но сега Пит има сосема нова улога : манекен. Токму така – и ние помисливме на истото: ова не е нешто што би го очекувале од еден дечко […]

-e1560954470472.jpg
Не е реткост меѕвездата Џастин Бибер да им подели по неколку долари или да им купи храна на бездомниците што ги среќава на улица. Тоа се случи и оваа сабота во Мајами, каде што тој и неговата сопруга Хејли беа на црковна церемонија. Пред една продавница, го пресретна бездомник и побара да му даде неколку […]

Capture-5-e1560953803900.jpg
Совршените веѓи повеќе не се не се невозможна мисија. Сите ние добро знаеме дека веѓите го дефинираат изгледот на целото лице, а веќе неколку години, акцентот е ставен на “природни”, полни веѓи кои навистина изгледаат одлично, но што е со сите оние кои немаат природно дебели веѓи? Не грижете се, решението е многу едноставно, а […]

kajli-1-e1560778734411.jpg
Австралискaта поп-пејачка Кајли Миног (51) неочекувано приреди  шоу на отворањето на летната поставка на Кралската академија за уметност во Лондон. Џебната Венера им се приклучи на музичарите кои свиреа џез на црвениот тепих и испееја неколку песни со нив. Таа заигра и направи добра забава, покажувајќи зошто сѐ уште е една од најпопуларните музички ѕвезди.

naomi-2-e1560776283978.jpg
Нѐ остави без здив! Наоми Кемпбел е на чекор од шестата деценија, но тоа никако не може да се забележи на нејзиното тело. Таа нѐ остави без здив со најновите фотографии направени во Кенија за британскиот Vogue. Фотографијата на која е свртена со грб предизвика бројни коментари од воодушавените фанови. Никој не може да поверува […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris