Month: м.г

-3-e1560774690526.jpg
Како и целиот обичен свет! Целулитот е чест проблем кај жените, а нас ни е утеха што го имаат дури и светски познатите ѕвезди. Еве како изгледаат некои од нив кога не можат да го сокријат. Џенифер Лопез Александра Амбросио Ким Кардашијан Рис Витерспун

Capture-4-e1560772913613.jpg
Откако се разделија Бредли Купер и Ирина Шајк, се појавија нови шпекулации за нивната врска. Секој ден пристигнуваат нови информации, а најновите се неверојатно зачудувачки. Бредли и Ирина беа во врска четири години пред да се разделат овој месец, но се чини дека нивната врска не е онаква како што можеме да ја замислиме. Според […]

sakira-e1560519349917.jpg
Шакира која има 42 години се пофали со нејзината прекрасна фигура на социјалните мрежи. Пејачката облече бикини во розева боја со реси и ги истакна своите атрибути, а потоа откри интересен детаљ. Погледнете ги бикините кои самата го дизајнирав “, напиша таа на Instagram и ги воодушеви своите фанови.

Capture-3-e1560516413746.jpg
Софи Тарнер, која се прослави со улогата на Санса Старк во серијата „Game Of Thrones“, откри дека била вљубена во Метју Пери. Популарната актерка раскажа дека пред неколку години ја забечежала ѕвездата од Friends во една продавница и дека била толку возбудена што смислувала планови како да му пристапи. “Чендлер Бинг имаше проби за претстава […]

riri-2-e1560432948249.jpg
Rihanna планира да го објави долгоочекуваниот нов албум. Нејзиниот распоред е преполн и затоа не твори музика со иста брзина како порано. Обожавателите нема да бидат воодушевени кога ќе слушнат дека пејачката не брза. Rihanna сега нема доволно време за да се фокусира само на музиката. „Порано поминував непрекинато време во студиото. Албумот би бил […]

-e1560428222392.jpg
Ако и вие обожавате да одите на маникир, а едноставно не можете да одлучите која боја да изберете, имаме одлични вести, оваа сезона во тренд се токму разнобојните маникири, што значи дека секој нокт може да биде во друга боја или сосема поинаков стил. Од боите на виножитото до нежни пастелни нијанси, земјени тонови и […]

s-1-e1560427772803.jpg
Можеби не сме воодушевени од крајот на серијата Game Of Thrones, но едно е сигурно, Sophie Turner и Maisie Williams се две млади актерки кои засекогаш ги освоија нашите срца. Нивниот актерски талент, секако, го оправдаа, но она што особено нѐ воодушеви е нивното пријателство и енергија со која тие зрачат кога се заедно на […]

-e1560425078300.jpg
Сара Џесика Паркер на Instagram сподели фотографија од еден сончев ден во Њујорк. Имено, актерката го фати моментот додека две момчиња без пардон се сончаа на тротоарот. Бидејќи ова е јавна површина, а не плажа или предвидено место за уживање на сонце, симпатичната сцена е овековечена и споделена на социјалната мрежа. – „Плажа на тротоар. […]

cara-0-e1560358172422.jpg

Англискиот модел Cara Delevingne одамна израсна во девојка која само владее на модните писти или позира за кампањите на познатите брендови. Таа е исто така e и актерка, а неодамна зачекори во дизајнерскиот свет и заедно со Olivier Rousteing, креативен директор на Balmain, направи три ташни. Тоа се Romeo, Twist и BBag .

g-e1560267477879.jpg
Иако практично само што го започнаа брачниот живот, холивудската актерка Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг, Бред Фалчук, не живеат заедно. Двајцата живеат целосно неконвенционален живот. Тие се венчаа во септември минатата година, по што отидоа на Малдиви со нејзините деца. На Малдиви им се придружи и нејзиниот поранешен сопруг, музичарот Крис Мартин. Во интервјуто за […]

gigi-e1560264651599.jpg
Gigi Hadid е главната ѕвезда на новата кампања на Burberry , во која е претставена capsule колекцијата со нов монограм ТБ. Манекенката за фотографирањето помина низ разни улоги што и ги даде креативниот директор на брендот, Riccardo Tisci.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris