Month: м.г

jj-e1564584056231.jpg
Актерската двојка Jennifer Aniston и Justin Theroux во март минатата година ставија крај на двегодишниот брак. Оттогаш, според извештаите на странските медиуми, тие ретко се среќавале. Сепак, тие неодамна се сретнаа да ги поминат последните мигови со своето куче, бел германски овчар по име Dolly. Актерот објави фотографии на кои се гледа кучето опкружено со […]

mk-e1564580392313.jpg
Gigi Hadid, која е заштитно лице на новиот парфем на Michael Kors, Wonderlust, присуствуваше на неговата промоција што се одржа во Њујорк во продавницата на модната куќа лоцирана во центарот Рокфелер. За таа цел, беше направен остров, Fantasy Island, каде што можеше да се купи парфемот и да се фотографира интересниот амбиент.

gg-e1564578042391.jpg
Фудбалската ѕвезда Cristiano Ronaldo пред себе си постави јасна цел – седум Златни топки и седум деца. Тој досега има освоено пет од најпрестижните награди и доби четири деца, но се чини дека и петтото е на пат. Имено, за време на доделувањето на уште една награда од шпанската листа „MARCA“, на сцената му се […]

j-2-e1564498390346.jpg
Британскиот актер Jude Law (46), кој неодамна по втор пат застана на лудиот камен со својата долгогодишна девојка Phillipa Coan, не заборави на ергенскиот живот. Тој беше виден во Лондон, како во пијана состојба си заминува од клубот во кој порано се забавуваше со неговите пријатели.

-e1564498057440.jpg
Одамна е познато дека Rihanna не е само музичка ѕвезда, туку е и личност со неверојатна дарба за бизнис. Таа секогаш е подготвена за нови работи, па така новата колекција од својот бренд Fenty Beauty ја претстави во „поп-ап“ камион лоциран во Њу Орлеанс. Станува збор за линија на производи наречена – Getting Hotter, светли […]

c-3-e1564151087134.jpg
Иако причините поради кои доаѓа до кавга со партнерот се прилично индивидуални, очигледно има многу луѓе кои не можат да останат рамнодушни на некои ситуации и потези. Како што пренесува „The Guardian“, едно неодамнешно истражување на американски универзитет докажало дека паровите најчесто се расправаат поради следниве три причини: Секс Можеби неочекувано, но кога малку подобро […]

j-lo-e1564131337125.jpg
Познатaта пејачка и најуспешната латино ѕвезда на денешницата, Jennifer Lopez, на нејзиниот Instagram се пофали со прекрасни форографии од забава на нејзиниот 50-ти роденден, на кои се гледа како таа со вереникот Alex Rodriguez и пријателите одлично се забавуваaт во еден клуб. Бескрајно вљубениот Rodriguez на својата вереница и одбра луксузен подарок – скапоцено црвено […]

2-2-e1564066448859.jpg
Актерката Anne Hathaway, која со својот шарм и начин на изведба најмногу потсетува на легендарната Audrey Hepburn и понекогаш на незаборавната, Judy Garland, објави среќни вести на нејзиниот Instagram профил. Тaa има тригодишен син, Jonathan, кој го доби додека беше во брак со Adam Shulman, а за новата бременост не сакаше да зборува додека не […]

c-2-e1564063016332.jpg
Ова лето е унапредено со дополнителен сјај – Converse X OPI Neon е колекција со шарена палета на старки во неонски бои. Изберете свој пар и одржете го расположението на високо ниво со V-I-Pink Passes, Music is My Muse, Positive Vibes Only, PUMP Up The Volume. Од вашиот шарен маникир до неонски старки – stay shining!

vin-1-e1564061680695.jpg
Познатиот актер Vin Diesel тешко ја поднесе несреќата што се случи во студиото на компанијата Warner Bros во Ливсден, Велика Британија, за време на снимањето на деветтото продолжение на филмот „Fast & Furious“. Joe Watts, двојникот каскадер на Diesel, паднал на глава од висина од речиси 10 метри. Според Daily Mail, сево ова го видел […]

k-2-e1564056933470.jpg
Aктерка од Велс изгледа поеднакво добро како во младоста Дека дамите може да изгледаат убаво исто како и во младоста, доказ е актерката Catherine Zeta-Jones (49). Холивудската ѕвезда присуствуваше на модната ревија на модната куќа Fendi во Колосеумот во Рим, а друштво и  правеше нејзината ќерка, Carys (16). Catherine во прекрасниот црвен фустан изгледаше како […]

Capture-12-e1564054726200.jpg
Stella McCartney, познатата британска дизајнерка и ќерка на Paul McCartney, лансираше колекција посветена на бендот на нејзиниот татко – The Beatels. Инспирирана од филмот за The Beatles – “Yellow Submarine”, таа колекцијата  ја нарече All Together Now. Во продолжение погледнете ја новата колекција на Stella McCartney:

m-1-e1563976173177.jpg
Некои модни стилови се вечни – без оглед на актуелниот тренд – секогаш ќе се враќаме на оние кои ни се проверени, кои веќе сме ги  прифатиле како најдраги. Тоа е, секако, морнарскиот стил – толку шик, а во исто време лесен и едноставен за комбинирање. Тука се и неодоливите мотиви на јажиња и сидра, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris