Month: м.г

L-e1563967305459.jpg
Lindsay Lohan неколку месеци се подготвува за улогата на судија во шоуто „The Masked Singer Australia“, натпревар по пеење каде што славните личности се натпреваруваат едни со други во луди костими за да го сокријат својот идентитет, оставајќи ја публиката и судиите да го изберат најдобриот. Се чини дека актерката за време на неодамнешната посета на […]

c-1-e1563893818597.jpg
Пејачката предизвика вистинска паника Cardi B, моментално една од најголемите женски рап ѕвезди во светот, минатиот викенд непријатно ги изненади своите бројни фанови кога на Twitter објави загрижувачка порака. “Би сакалa да сум мртвa”, напиша таа и набргу потоа ја избриша пораката, но нејзините загрижени фанови веднаш почнаа да паничат дека ова е повик за […]

Capture-11-e1563882556773.jpg
Selena Gomez се обидува да ја избегне целата негативност од социјалните мрежи и медиуми, што за неа, како една од најистакнатите познати личности е неизбежна. Сепак, изгледа дека е подготвена да се врати во центарот на вниманието и  повторно да почне да се забавува. Овој викенд, Selena беше деверуша на свадбата кај нејзината братучетка Priscilla […]

v-1-e1563807292507.jpg
Кога ќе започне летниот одмор, на сите нас омилена активност ни е лежењето на плажа, веднаш покрај водата. Слушалките во уши, книгата во раце и денот е совршен, но сепак, тоа што е лето не значи дека е време целосно да заборавиме на тренингот. И за време на одморот постојат различни интересни начини кои ќе […]

lv-e1563802732543.jpg
Alex Israel, триесет и седум годишниот уметник од Лос Анџелес, започна соработка со луксузниот бренд Louis Vuitton. Ова не е прв пат тој да соработува со француската модна куќа, оваа година создаде унисекс парфем со неговиот потпис. Тој сега направи кожна ташна во боите на виножито и ја нарече Capucines, по улицата во Париз, каде […]

kejti-e1563800447581.jpg
Американската актерка Кејти Холмс (40) се обидува да го зачува детето во неа. Холивудската ѕвезда со ќерката Сури (13), која ја доби додека беше во брак со суперѕвездата Том Круз (47), уживаше во парискиот Disneyland. На тамошниот фестивал „The Lion King“ таа се сретна со хероите од своето детство, со ликовите со кои порасна.

j-1-e1563799755770.jpg
Британскиот принц Џорџ денес полни шест години, а неговите родители објавија фотографии од нивниот најстар, насмеан син во фудбалски дрес на Англија за да ја одбележат оваа пригода, објави агенцијата Танјуг. Џорџ е најстар од трите деца на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон. Облечен во дрес на Англиската репрезентација, ученикот се чини дека […]

33-e1563544909798.jpg
Aвстралиската манекенка Miranda Kerr  (36), на промоцијата на новата кампања на Louis Vuitton покажа дека одлично ја поднесува третата бременост. Поранешниот ангел на брендот Victoria’s Secret  од бракот со Orlando Bloom го има синот Flynn (8), a третото дете го очекува со вториот сопруг, Evan Spiegel (28), основач на Snapchat со кого во мај го […]

Capture-10-e1563456134284.jpg
Откако претходно овој месец беше потврдено дека американскиот актер Bradley Cooper и манекенката Irina Shayk одлучија да ја прекинат четиригодишната врска, 33-годишната Русинка е фатена во машко друштво. Тие изгледаа поприлично блиски, а фотографиите веќе предизвикаа шпекулации дека станува збор за нова љубов. Имено, манекенката во друштво на нејзината мајка, ја онесе својата двегодишната ќерка […]

o-1-e1563369224984.jpg
Дебелината настанува главно од забавн метаболизам. Всушност, нездравата исхрана, недоволниот сон, стресниот живот, чадот од цигари, без разлика дали сте пушач или не, алкохолот, сето ова нѐ опкружува секој ден. Со текот на времето, доаѓа до омалаксаност и недостаток на енергија, бидејќи токсичните материи од храната и пијалоците се наталожиле во телото. Овој рецепт ќе […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris