Month: м.г

pesto-e1567176566822.jpg
Состојќи: 1 зрело авокадо Чешне лук Сок од ½ лимон 1 лажичка маслиново масло ½ лажичка сол Прстофат бибер Неколку шери домати Свеж босилек за сервирање Подготовка: Авокадото исечете го на половина и извадете му ја средината. Во миксер измешајте ги авокадото, лукот, солта, биберот и сокот од лимон во компактна смеса. Ако сметате дека […]

euphoria-e1567175382456.jpg
Серијата „Euphoria“ едноставно немаше никакви шанси за неуспех: прво, ја продуцираше раперот Drake и второ, актерите кои глумат во неа (Zendaya, манекенката Hunter Schafer и влијателната Instagram инфлуенсерка Barbie Ferreira), – се најпопуларните sвезди меѓу „Z генерацијата“. Не е изненадувачки што рејтингот на серијата е исклучително (и оправдано) висок – нејзиниот рејтинг на IMDb е […]

kim-e1567174633943.jpg
Семејството Кардашијан-Џeнер може да се пофали со милионско богатство. Познатите сестри имаат сè на дофат и можат да си дозволат сè што ќе посакаат – од луксузни автомобили, па сè до дизајнерски „крпчиња“ и парчиња накит. Ким Кардашијан во интервју за „Vouge“ кое го даде заедно со нејзиниот сопруг Канје Вест откри дека парите отсекогаш […]

jeans-e1567173158418.jpg
Kвалитетен, удобен, но и трендовски пар фармерки е основа на добар outfit, особено кога станува збор за преодни периоди, па време е полека да се подготвиме за претстојната есен и да ја збогатиме гардеробата со актуелните трендови, кои се вратија на голема врата директно од 80 и 90-тите години. Оваа сезона ќе носиме фармерки со […]

h-5-e1567172105579.jpg
Тие зрачат со самодоверба, интелигенција, мудрост и пленат со мир, не се подложни на манипулација и точно знаат што сакаат во животот. Баш таквите, најмудри жени се раѓаат како припадници на овие 3 хороскопски знаци. Бик Жените родени во знакот бик се сметаат за многу мудри и многумина прво ќе побараат совет од нив. Кога […]

Capture-7-e1567165129762.jpg
Филмот за главниот негативец од серијалот „101 Dalmatinas“ – Круела де Вил, премиерно ќе биде прикажан во 2021. година, а главната улога ја доби Ема Стоун. Според NME, премиерата на филмот, чиј официјален наслов е „Cruella“, е закажана за 28 мај 2021. година. „Ова ќе биде вистински панк-рок филм, а дејствието ќе биде поставено во […]

kkk-e1567090235454.jpg
Иако се чини дека летото помина доста брзо, есента е веќе пред вратата и полека е време да ги преуредиме нашите гардероби и да ги подготвиме нашите омилени модели за комбинирање на есенски outfit. Оваа есен, фокусот најмногу ќе биде на класичните модели и basic outfit, а еден од главните модели облека што ќе ја […]

meal-3-e1567086923647.jpg
Понекогаш ви се чини дека пробавте сè, но килограмите не исчезнуваат, а тоа е затоа што не успеавте да го постигнете калорискиот дефицит, што е предуслов за ефикасно топење на маснотиите. За постигнување на калориски дефицит може да ви помогне вашето секојдневно планирање на оброците . Планирајте го секој оброк така што ќе се состои […]

j-1-e1567080905804.jpg
Иако да се биде мајка на шест деца е поголем предизвик дури и од нејзината филмска кариера, една од највисоко платените актерки во САД и амбасадор на ОН, 44-годишната Анџелина Џоли, би можела да прифати предизвик кој е поголем од било кој досега. Поточно, Breitbart пишува дека Анџелина направила You Tube канал за хуманитарна работа, […]

ed-1-e1567078382641.jpg
Популарниот пејач Ед Ширан (28) ги шокираше фановите ширум светот со неговата одлука. Иако тој има направено огромно богатство од музиката и оваа година се наоѓа на 17-тото место на најбогатите британски музичари, тој одлучи да се повлече во привремена пензија. Ширан се повлекува за да помине повеќе време со сопругата Шери Сиборн, пренесува Miror. […]

Capture-6-e1567076224631.jpg
Руската манекенка Ирина Шајк имаше тежок период поради раскинувањето со холивудскиот актер Бредли Купер, а сега повторно ужива во секојдневните радости. Поголемиот дел од времето го поминува со нејзината ќерка Леа, а покрај неа е и нејзината мајка Олга. Така, двете одвоија време за себе и вечераа на морскиот брег, а убавата Русинка  со фотографија […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris