Month: м.г

asddf-e1572452248965.jpg
Надзорните камери снимија шокантно видео во Санкт Петербург. Првиот дел од видеото ја прикажува мајката како шета во паркот со својата ќерка, а во следниот момент – кошмарот на сите родители. Девојчето за кое не може да се каже дека има повеќе од три години, паѓа во шахта! На видеото се гледа како девојчето се […]

bebce-e1572450729154.jpg
Еден од најголемите стравови на идните родители е нивното дете  да не дојде на свет со некаков проблем. Понекогаш се случува, но сепак родителската љубов е многу поголема од проблемот, и дека со жртвување, тие се надминува. Сепак, има уште посјајни примери. Едно семејство посвои бебе со Даунов синдром, а реакцијата на бебето кон неговата […]

d-e1572448974603.jpg
Млекото и сонцето се одлични извори на витамин Д. Сепак, како што се приближува зимата, ќе биде сè потешко да се фати сончевиот зрак, па затоа ќе ни требаат алтернативни извори на витамин Д, кои, за среќа, се лесно достапни благодарение на тоа што се наоѓаат во најразновидна храна. Риба Свежата и конзервирана риба содржи […]

Capture-9-e1572448133173.jpg
Популарното мислење е дека паровите кои често водат љубов се најсреќни, но се чини дека тука нема многу вистина. Поточно, една студија објавена во списанието Society for Personality and Social Psychology откри дека најсреќни се паровите кои, во просек, имаат секс еднаш неделно. „Нашето истражување покажа дека паровите кои водат љубов неколку пати неделно се […]

-e1572441221359.jpg
Пејачката од Барбадос, 31-годишната Ријана, изненади многу обожаватели откако на својот Instagram профил сподели фотографија на која позира со новороденче. Имено, пејачката реши да се пофали со среќната вест, а воодушевените обожаватели ја преплавија со честитки и добри желби. „Толку сум многу благодарна што бев присутна на твоето доаѓање на овој свет. Тетка ти веќе […]

ggg-e1572437225624.jpg
Гласините дека бракот на Амал и Џорџ Клуни е во криза, не завршуваат. Двојката, која на секој чекор остава впечаток на љубов и поддршка, наводно е во криза, поради што одлучија да се разведат после пет години. Извори блиски до Клуни тврдат дека актерот е загрижен за безбедноста на своите деца, близнаците Еле и Александар, […]

b-2-e1572435724407.jpg
Иако руската манекенка Ирина Шајк и холивудскиот актер Бредли Купер ставија точка на четиригодишната љубов, нивната ќерка Леа им е апсолутен приоритет. Наследничката подеднакво ужива да поминува време со мама и тато, а додека Ирина патува поради работата, Бредли го чува своето двегодишно мало девојче. Фотографите ги снимиле како шетаат по улиците во Њујорк, а […]

-e1572269741500.png
Без разлика дали станува збор за женска или машка гардероба, добрo сако е клучно парче што ги надминува трендовите и сезоните. Ако обрнеме внимание на материјалот, кројот и квалитетот, ќе можеме да го носиме сакото со години без никаков проблем. За среќа, сакото е едно од најпосакуваните парчиња оваа сезона, така што изборот е навистина […]

selena-e1572268281877.png
Oткако поп-ѕвездата Џастин Бибер се ожени по втор пат со манекенката Хејли Болдвин, сите очи беа вперени на поранешната љубов, пејачката и текстописец Селена Гомез. Таа, како и секој уметник, тагата од нејзиното скршено срце ја преточи во песна, па нејзиниот нов хит „Lose You To Love Me“ направи вистински хаос. – Се чувствувам одлично, […]

Capture-e1572265809759.png
Иако медиумите постојано ги разведуваа и пишуваа дека не се во најдобри односи, парот Бекам, Дејвид и Викторија, успешно се спротивставија на сето тоа. Британските медиуми утрово почнаа да пишуваат дека најновите фотографии на Инстаграм сигурно ќе ја затресат нивната врска, но сепак се случи нешто неочекувано. Поточно, актерката Кортни Кокс објави разголена фотографија со […]

adele-e1572264672809.png
Пејачката Адел (31) откако се разведе од Симон, со кого има син, сврти нов лист. Почна напорно да вежба и колограмите почнаа да се топат. Адел се појави на роденденската забава кај својот колега и одличен пријател Дрејк и ги украде сите погледи. Тесниот црн плишан фустан, од брендот Etro ја истакна  половината на Адел, […]

meghan-e1572262243491.png
Откако стана дел од кралското семејство, Меган Маркл се соочи со бројни предизвици. Војвотката од Сасекс пред неколку дена си ја отвори душата  и зборуваше јавно за тоа колку е тешко за неа да се справи со сите потешкотии во кралскиот живот. Многумина не сочувствуваа со неа, а меѓу нив очекувано се најде и нејзината […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris