Month: м.г

meghan-4-e1572012462983.jpg
Откако пред неколку дена проговори за живеењето во кралското семејство и тешкотиите и проблемите со кои мора да се соочи откако се омажи со 35-годишниот принц Хари, 38-годишната Меган Маркл, повторно се најде на мета на критичарите. Поточно, во нејзината последна емисија, 55-годишната американска водителка Венди Вилијамс, ја повика Меган за лажно претставување и глумење […]

cb-e1572009590129.jpg
Добитничката на Греми, бивша-стриптизерка, Instagram ѕвезда, ново лице на „Fast & Furious“! Станува збор за Карди Б, раперка и актерка која ќе се приклучи на филмската екипа во новиот дел од акциониот серијал за љубителите на брзото возење. Вака, заедно со Вин Дизел го најави своето доаѓање во со франшизата! А вака изгледаше во претходниот […]

kv-e1572008890954.jpg
Раперот Канје Вест изјави дека сака да стане претседател на Америка! Канје, кој последниве години имаше со проблеми со менталното здравје, поради што мораше да биде хоспитализиран, во интервју рече дека планира да стане првиот човек во најмоќната држава во светот. „Ќе има момент во иднина кога ќе бидам претседател на Америка и тогаш ќе […]

k-2-e1572006112484.jpg
Милијардерката Кајли Џенер, откако раскина со Тревис Скот, повторно е во прегратки на рапер. Иако се шпекулираше дека Кајли и нејзиниот бивши дечко Тајга, се повторно заедно, сепак се покажа дека нејзиното ново момче е Дрејк, канадската хип хоп ѕвезда. Кајли и Дрејк во повеќе наврати беа видени заедно и делуваа „многу блиско“, пишува Daily […]

Capture-8-e1572001036321.jpg
Ги одбравме најдобрите Instagram профили со идеи за маникир за оние кои се уморни од еднобојните лакови. Авторите на овие профили создаваат вистински уметнични дела, но без фанатизам: сложениот дизајн овде е комбиниран со едноставни форми. @paintboxnails @aliciatnails @anna.nails.berlin @nailsbymei @oliveandjune

gg-2-e1571928933263.jpg
Фановите често ја опишуваат како „ангел кој има тело на ѓавол“ Поранешата кинеска бодибилдерка Јуан Херонг ги запали социјалните мрежи, откако сподели фотографии од нејзиното тело, кое брзо стана вирално. Жената, која претходно учествуваше на натпревари во бодибилдинг, реши да ја замени фитнес-индустријата за медицинска професија. Сега работи како лекар во кинеска болница. Сепак, некои […]

aa-e1571928354945.jpg
Добро е познато дека лукот и пивскиот квасец имаат одличен ефект врз растот на косата, но дали знаевте дека циметот е исто така одличен за лекување на скалпот во случај на прекумерно опаѓање на косата? Новинарка од списанието Allure била изненадена кога од фризерката слушнала необичен совет: „Само нанесете малку цимет на скалпот и добро […]

book-e1571927319286.jpg
Иако заборавањето на ситници не значи дека го губите умот, факт е дека во првите знаци на деменција се забораваат неодамнешните настани и дури подоцна забораваат настаните од минатото. Еве неколку предлози за тоа како да ја тренирате вашата меморија … Чкрткајте Ако сте на долг состанок или предавање, колку и да е важно, вашата […]

asd-e1571926089489.jpg
Ако од неодамна сте во нова врска и не сте сигурни дали тој навистина е за заљубен во вас, овие знаци може да ви помогнат. Според Хак Спирит, следниве четири работи докажуваат дека човекот е навистина за вљубен во вас. Најголемиот дел од времето сака да го помине со вас Иако е нормално и природно […]

-2-e1571922244189.jpg
Кога, по две години брак, Џенифер Анистон и Џастин Теру решија да се разведат, нагласија дека иако ќе продолжат да живеат одвоено, тие остануваат пријатели. Дека ова не беше само една празна приказна, докажа актерот, кој со многу љубов искоментира за тоа дека неговата поранешна сопруга конечно се приклучила на социјалната мрежа Instagram. Нејзината прва […]

riri-1-e1571921041449.jpg
Тие беа еден од најпопуларните парови, нивната врска беше турбулентна и страсна. Сепак, во 2009. година кога Ријана и Крис Браун требаше да настапат на Греми наградите се случи инцидент. Раперот брутално ја претепа пејачката, а фотографиите од нејзиното уништено лице го шокираа светот. Пет години условна казна, задолжителна терапија во центар за превенција од […]

Capture-7-e1571920586793.jpg
Младата американска пејачка, 27-годишната Селена Гомез го објави својот нов сингл „Lose you to love me“, кој зборува за нејзиното закрепнување по раскинувањето. И не им требаше многу време на фановите да заклучат дека песната е за нејзиното поранешно момче, 25-годишниот Џастин Бибер. Но, изгледа дека фановите не се единствените што помислија дека Селена ја […]

-e1571827176290.jpg
Дали се чувствувате омалаксано и уморно и ништо не ви се прави? Дали ви се дремнува на вашата работна маса? Не треба да посегнувате по енергетски пијалоци. Обидете се со една од овие намирници и сигурно ќе ве преплави со енергија. Спанаќ Дали постои нешто што спанаќот не може да го реши? Тој е полн […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris