Month: м.г

ririr-e1575044288896.jpg
Ташната од брендот Bottega Veneta несомнено стана хит меѓу трендсетерките и инфуенсерите. Поточно, станува збор за мека, кожа ташна, со флексибилна и „прилагодлива“ форма, во зависност од начинот на нејзино носење. Моделот е прилично едноставен, но секој детаљ е уникатен, така што оваа ташна истовремено е урбана и практична. Цената на оваа ташна е 2100 […]

lips-e1575044046690.jpg
Речиси не постои ниту една личност која немала херпес барем еднаш во животот. Исто така познат како треска, херпесот најчесто се појавува кога имунитетот е ослабен и се манифестира со болка и пецкање. Болестите кои предизвикуваат пад на имунитетот влијаат на појавата на херпес. Стресните периоди, како ментални така и физички, можат да предизвикаат херпес, […]

megan-e1575043392655.jpg
Меган Маркл, 38-годишната војвотка од Сасекс, повторно се најде на мета на критики на сопственото семејство. Иако нејзиниот татко, а потоа и чичко, на многу начини се обидоа да ја дестабилизираат нејзината слика во јавноста, сега тоа го прави и нејзината полусестра. Веќе догло време се очекуваат мемоарите кои би можеле целосно да го нарушат […]

Capture-8-e1575041592427.jpg
Унгарија нема да учествува на Евровизија во 2020. година, објави националната телевизија. Британскиот „ The Guardian“ пишува дека Унгарците се откажале од натпреварот затоа што Евровизија се повеќе се поврзува со LGBT заедницата. Унгарците ги негираат овие обвинувања и велат дека парите наменети за натпреварот во Ротердам, директно ќе бидат насочени за поддршка на вредна […]

selena-e1574944437197.jpg
На американската пејачка Селена Гомез се чини дека конечно и тргна во животот. Покрај тоа што научи како да се справува со автоимуната болест лупус, која пред неколку години скоро и го уништи живот, пејачката во „голем стил“ ја продолжи својата кариера. Новите песни на оваа 27-годишна американска пејачка „Look At Her Now“ и „Lose […]

julia.jpg
Според странските медиуми, холивудската актерка Џулија Робертс (52), се разведува од својот 50-годишен сопруг Даниел Модер. Имено, анонимен извор за „National Enquirer“ изјави дека сопружниците се на работ на развод што би можел да ги чини 200 милиони долари, поради расправија што избувнала за време на прославата, а причината е неговиот недоволен труд за организирање […]

leo-e1574865446218.jpg
Леонардо Ди Каприо, 45-годишен американски актер, освен по неговите улоги во многубројните филмови кои остварија огромен успех, важи за еден од најпосакуваните ергени во Холивуд и е речиси подеднакво познат по тоа што менува девојки речиси толку често како долна облека, претежно модели во раните дваесетти години. Светските медиуми се изненадени што харизматичниот актер скоро […]

jj-1-e1574778721254.jpg
Пред неколку дена, Џастин Тимберлејк беше виден како се држи за рака со помладата колешка, и покрај тоа што е во брак со актерката Џесика Бил цели седум години. Пејачот и, повремено, актер Џастин Тимберлејк (38) во моментов го снима филмот Палмер, каде што со актерката Алиша Ваинрајт (30) глумат пар, а се чини дека […]

camilla-e1574771100268.jpg
Американските музички награди ќе бидат запаметени по неколку интересни моменти: Дуа Липа за прв пат се прошета на црвениот тепих со момчето Анвар Хадид, Тејлор Свифт беше прогласена за изведувач на деценијата, Селена Гомез се пресоблече повеќе пати отколку што некои можеа да избројат, а потоа се случи а настапот што сите ги запрепасти! Поточно, […]

-e1574693914438.jpg
Според резултатите од една американска студија, не многу … Жените често не ги знаат најосновните факти за сексот, плодноста, бременоста и нивното репродуктивно здравје, покажало истражувањето од американскиот универзитет во Јеил. Во online истражувањето учествувале 1.000 жени на возраст меѓу 18 и 48 години. Само една од десет знаеше дека сексот е потребен пред овулацијата, […]

kk-1-e1574690277736.jpg
Пред неколку децении, жените биле многу поактивни и повитки. Дневно трошеле околу 225 калории повеќе од денешните припаднички на поубавиот пол и во просек биле 20 килограми полесни! Неделно поминувале околу 14 часа во физичка активност за разлика од денешните мајки, кои се домаќинки и вработени. Она што е особено загрижувачко е дека секоја генерација […]

sofija-e1574686472597.jpg
А постои добра причина за тоа Откако во 2014. година се раздели со Ник Лоб, актерката Софија Вергара, љубовта ја пронајде со Џо Манганиело, со кого се ожени само една година подоцна. Иако на сите им беше чудно што одлучи да се омажи толку брзо, таа секојдневно покажува дека никогаш не била посреќна. Последните денови […]

-липа-e1574684743537.jpg
Дуа Липа (24), пејачката родена во Лондон, која е со потекло од Република Косово, на доделувањето на АМА наградите се појави во друштво на Анвар Хадид (20), братот на познатите модели Џиџи и Бела Хадид. Откако се заедно, многу пати ги видовме на папарацо фотографии како шетаат по улиците на Њујорк, но ова е првпат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris