Month: м.г

j-1-e1574681839807.jpg
Иако се во брак веќе седум години, кој важи за еден од најхармоничните во светот на познатите, се чини дека не е сè идилично како што изгледа… Џастин Тимберлејк (38), кој е во брак со актерката Џесика Бил (37) веќе седум години, беше снимен во еден бар додека разменуваше нежности со ѕвездата Алиша Вајнрајт (30)! […]

labud-e1574419320180.jpg
Видеото, снимено во градот Ченгду во провинцијата Сечуан на 15 ноември, прикажува агресивен црн лебед како плива кон кучето по име Си Ши, а потоа силно го клука. Сопственикот на кучето врескаше и повеќе пати го довикуваше златниот ретривер! Црниот лебед не престана да го напаѓа се додека кучето не отплива на страна на езерото. […]

amn.jpg
Ако понекогаш имате чувство дека од непозната причина станувате заборавени, збунети и изгубени, можете слободно да здивнете. Не стареете премногу рано, ниту сте стари или преморени. Сега конечно има докази дека како и секогаш, мајката природа е виновна за сè. Студијата спроведена на универзитетот Конкордија откри дека жените честопати имаат проблеми со меморијата и концентрацијата […]

mc.jpg
Секој од нас има циклус на мали ритуали со кои започнува ни денот и се наша мала рутина, од која не сакаме да се откажеме. Додека некои навики се корисни и пожелни, други можеби ќе биде подобро да се отфрлат, што секако е тешко за нас. Да се откажете од лошите навики, кои речиси го […]

tom-e1574347100381.jpg
Актерката Коби Смалдерс, најпозната по улогата на Робин во хумористичнaта серија „How I Met Your Mother“, беше гостинка во емисијата на американскиот комичар Џими Фалон. Во разговорот, меѓу другото, се споменаа и претстојните празници, а посебен интерес кај публиката предизвика нејзиното воодушевување за подарокот што и го испраќа Том Круз секој Божиќ. Поточно, актерката сними […]

Capture-7-e1574346655703.jpg
Војвотката Кејт Мидлтон полека останува без нејзините најблиски соработници. Пред точно еден месец, нејзината „десна рака“, Софија Агнев (32), откако се врати од меден месец беше отпуштена од работа. Како што пишува британскиот печат, заминува и личната секретарка на Кејт. Кетрин Квин, која веќе две години е најблизок соработник на војвотката , се повлече и […]

k-e1574179015204.jpg
Иако се зборува дека 22-годишната риалити ѕвезда и претприемачка, Кајли Џенер, ќе продаде поголем дел од нејзината сопствена компанија, Kylie Cosmetics, повеќето не веруваaт во тоа. За многумина, ова се чинеше како лудо озборување со оглед дека е еден од најпопуларните брендови за убавина и остварува огромен профит. Но, озборувањата се покажаа како точни, пренесува […]

jd-e1574177548919.jpg
Кон крајот на април, започнаа гласините дека холивудскиот актер Џони Деп повторно е во вљубен, и тоа во младата танчерка  Полина Глен од Русија. Тие се запознале на забава во 2018. година, а на почетокот на 2019. година парот е виден како се забавува во Белград. Танчарката и кореографка, која е во средината на дваесеттите […]

Capture-6.jpg
Американската пејачка, 26-годишната Ариана Гранде, повторно ги загрижи многубројните обожаватели, откако откри дека нејзината здравствена состојба се влошува. Имено, веќе неколку недели пејачката не може да го излечи грлото и да се ослободи од сериозната главоболка, а ситуацијата е сè полоша затоа што, како што и самата призна, лекарите сè уште не ја пронашле причината […]

triglav-1.jpg
Соопштение за медиуми Скопје, 14. Ноември 2019 Во првите девет месеци остварен раст на премија и на добивка Групацијата Триглав преку своите три компании на македонскиот пазар ги покрива сите осигурителни потреби на клиентите Групацијата Триглав во првите девет месеци од оваа година, во однос на истиот период минатата година, за 10% го зголеми обемот […]

Capture-5-e1573825628765.jpg
Шепотење по телефон, криење пораки и измама се некои од поочигледните предупредувачки знаци поради кои оправдано може да се посомневате дека вашиот партнер ве изневерува. Но, експертката за врски Мери Џо Рапини предупредува дека има некои помалку очигледни знаци кои укажуваат на неверство, а еден e многу лесно се разбере погрешно. За Your Tango, таа […]

friends-1-e1573822555354.jpg
Метју Пери и Кортни Кокс отсекогаш биле во феноменални односи, уште од кога започнаа да ја снимаат серијата „Пријатели“. Како на малите екрани каде што глумеа најдобри пријатели кои се вљубуваат и се венчаат, така и надвор од сетот – секогаш се дружат одлично. Сепак, тајната чувана долги години, излезе на виделина. Имено, како што […]

meghan-1-e1573820242619.jpg
Поранешната политичарка Хилари Клинтон изјави дека со задоволство би ја прегрнала Меган Маркл и ќе ја утеши за расистичкиот и сексистичкиот третман што го добива од јавноста. Во едно интервју, Хилари истакна дека во последните три години, третманот на јавноста спрема Меган е погрешен. Војвотката од Сасекс во последно време се соочува со големо внимание […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi