Month: м.г

Capture-7-e1577371386424.jpg
На 23-ти декември од 19 часот, Филхармонијата ги отвори вратите за изведба на еден од најпрочуените бродвејски мјузикли ЕНИ Јуниор, на македонски јазик, кој беше под покровителство на Претседателот на Република Северна Македонија, г-дин Стево Пендаровски, а на настанот беше присутна, неговата сопруга, г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска. Кабинетот на Претседателот обезбеди дел од донациските билети, новогодишни пакетчиња за децата – […]

-e1577115981227.jpg
Покрај нејзините необични модни креации, кои гордо ги носи низ годините, Лејди Гага е позната и по нејзините многу необични трикови за убавина. Да, таа успеа да нè шокира и нас. Бидејќи познатите личности се подготвени да донесат секакви одлуки кога станува збор за убавината, Лејди Гага дефинитивно докажа дека и нема рамен. Додека со […]

Capture-6-e1577112232412.jpg
Според американските медиуми, пејачката и актерка Хилари Даф се омажи за музичарот Метју Кома по три години врска. Двојката се заколна на вечна љубов во дворот на нивниот дом во Беверли Хилс, а интимната церемонија собра мал број на поканети. Меѓу нив беше и сестрата на Хилари, Хејли Даф, пријателка и актерка Менди Мур, чиј […]

-e1576856155821.jpg
Џорџина Родригез го искористи своето слободно време за да ги заврши последните предновогодишни подготовки, а моделот и сопруга на Кристијано Роналдо беше фотографирана на шопинг. Таа беше во потрага по фустан за новогодишната забава, а папараците не ја пропуштија оваа можност да ги овековечат моментите кога беше во целосно опуштено издание и без тешка шминка, […]

kate-2-e1576853164426.jpg
Британија очекува новости во 2020. година! Странските медиуми деновиве пишуваат околу тоа дека Кејт и Вилијам се подготвуваат за тронот. Она што најмногу привлекува внимание е брачната заедница на славната двојка. „Тие внимаваат еден на друг на различни начини. Некои луѓе би рекле дека нивниот брак е старомоден, но се чини дека функционира“, вели добро […]

j-e1576771686495.jpg
Џастин Тимберлејк сè уште се обидува да изнуди опростување од својата сопруга поради наводниот скандал што избувна откако беше снимен со помладата колешка, како ја држи за рака. Имено, Џесика Бил на својот Инстаграм објави видео на кое позира со пилатес топка, а пејачот веднаш подолу го остави својот коментар во форма на емоџи – […]

Capture-5-e1576766979551.jpg
Кендал Џенер може да смени сè на себе, но дозата на сексапил што ја поседува ќе остане иста. Сепак, препознатливата бринета се одлучи за посветла нијанса на косата, а сега изгледа подобро од кога и да било. Имено, иако се фотографира во разни изданија и фризури, во основа има темна коса, што не ја менуваше […]

x-e1576684556427.jpg
Актерот Двејн Џонсон на својот Инстаграм објави фотографија со која откри како го слави успехот на филмот во кино салите. „Барем моето диносауруско стапало е испочитувано. И кажавме на Џези дека филмот на тато е голем хит и таа почна да вреска дека тоа треба да го прославиме. Се согласив на тоа без да знам […]

ss-e1576684288490.jpg
Пејачката Селена Гомез никогаш не го криела својот љубовен живот, а тоа е познато уште од нејзината врска со Џастин Бибер, иако таа после него беше со музичарот The Weeknd. „Мислам дека никогаш предходно не ми било поставено вакво прашање“, изјави 27-годишната пејачка во радио емисијата, а потоа раскажа каков маж бара. „Секогаш се надевам […]

b-1-e1576683913230.jpg
Иако ретко се појавуваат во јавноста, славната брачна двојка, пејачката Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи, никогаш не поминуваат незабележани. Така, минатиот викенд се појавија на 50-тиот роденден на музичарот Шон Диди Комбс во Лос Анџелес, а тоа што се случи на забавата, многумина ги изненади. Додека интернетот е преплавен со фотографии од аутфитот што […]

l-e1576682886533.jpg
НЕ дозволувајте стресот да го уништи она што го имате со партнерот. Доколку сметате дека откако ќе се вратите дома од работа, треба да одработите уште една смена, односно да комуницирате со партнерот, тогаш дефинитивно треба да ги примените следниве пет совети за да го отстраните непотребниот стрес во врската. Разговарајте Ако сте во здрава […]

Capture-4-e1576682587428.jpg
И покрај тоа што покрај себе имаат цела beauty армија, славните дами честопати се одлучуваат за многу едноставни фризури. Една од нив е пунџата со намерно извлечени два прамена за која иако не постои официјално име, тимот на магазинот Who What Wear ја нарече оваа фризура „tiny tendrils“. Бела Хадид, Ријана, Дуа Липа, Емили Ратајковски […]

km-e1576598008516.jpg
Кејт Мос долго се обидуваше да ја задржи ќерката Лила Грејс (17) подалеку од постојано будно око на јавноста, бидејќи на сопствената кожа почувствувала колкав е притисокот и какви се последиците. Сепак, Лила одлучи да ги следи стапките на нејзината мајка и веќе ниже успех во светот на модата. Кејт, Лила Грејс ја доби со […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris