10 април, 2020

Радио

Ако сте гладни, а сте изморени за готвење, тогаш ова е идеален рецепт за вас. Брза подготовка, а храната е превкусна.

Состојќи:

  • 2 тортиљи
  • 400гр. пилешки стек
  • 1 кромид
  • 150гр. пченка
  • 150гр. грашок
  • 150гр. трапист сирење
  • Маслиново масло
  • Суви билни зачини
  • Бибер
  • Павлака

Подготовка:

На маслиновото масло динстајте ги кромидот и пилешкото, а потоа зачинете ги. Во истата тава, загрејте ја тортилата на која ќе го рендате кашкавалот. Во подготвеното месо додадете ги киселата павлака, грашокот и пченката и добро измешајте. Ставете ја смесата на тортиљата и покријте ја со другата тортилја. Исечете ги на четвртини и уживајте!

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Брза и лесна подготовка, а вкусот е фантастичен!
Горе