22 февруари, 2020

Радио

Немате идеа каков десерт да подготвите? Ние имаме решение. Прес вас е рецептот за брза, едноставна и вкусна торта со јагоди.

½ л. млеко

4 кесички пудинг од ванила

4 лажици шеќер

100гр. бело чоколадо

250гр. маргарин или масло

2-3 лажици кисела павлака

400гр. мелени бисквити

200 гр. шлаг изматете го со 250мл. Млеко

500гр. јагоди

Подготовката погледнете ја во видеото:

Остави коментар

Почетна // Рецепти // Не се пече и готова е за само 15 минути: Торта со јагоди и бисквити
Горе