Рецепт на денот: Сладолед од банани и кикирики

21 мај, 2019
s

Овој вкусен сладолед од банана и кикирики, се подготвува многу лесно и е идеално освежување за време на топлите летни денови.

Состојки:

  • 3 зрели банани
  • 2 лажички јаворов сируп
  • 3 лажички путер од кикирики

Подготовка:

Излупете ги бананите, исечете ги на кругчиња и замрзнете ги. Следниот ден, ставете ги бананите во блендер и додадете малку вода. Мешајте ги додека да добиете структура на пире. Додадете ги јаворовиот сируп и путерот од кикирики, повторно се мешајте и вратете сѐ во фрижидерот.

Сладоледот декорирајте го со кикирики и полијте го со јаворов сируп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi