16 декември, 2019

Радио

И покрај тоа што изминатата година живее во Лондон, со честите посети на Њујорк и Лос Анџелес, поп-пејачката Ријана (31) не го заборава родниот Барбадос.

И овој август учествуваше на карневалот Crop Over како почесен гостин.

Наместо бикини што ги носеше претходните години, ова лето ги изненади своите сонародници со коктел фустан со украси со розеви пердуви.

Остави коментар

Почетна // Uncategorized // Розев карневал: Ријана не го заборава родниот Барбадос
Горе