28 мај, 2020

Сцена која ретко се гледа се одигра на улиците во англискиот Њукасл.

На видеото објавено на Фејсбук се гледа како еден бездомник му ја враќа банкарската картичка на човекот кој седи на тераса во кафуле, откако тој му го кажал пинот и му дозволил да подигне 20 фунти. Видеото го сними и објави Џек Фад (27) кој работел на градилиштето во близината. За помалку од два дена, видеото го погледнале речиси 180.000 луѓе и речиси сите се изненадени од великодушноста на гостинот од кафичот, како и од чесноста на бездомникот.

Homeless man goes up to a group of people and asks for money,the bloke gives him his bank card and PIN number and tells him to take 20 quid for himself.dont dare tell me Newcastle isn’t the greatest place on earth ??

Gepostet von Jack Fada am Sonntag, 17. März 2019

Остави коментар

Почетна // Top Story // Бездомник побара пари, а човекот му даде картичка: Следи сцена која сите ги воодушеви!
Горе