27 февруари, 2020

Радио

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја бакнува новинарката за време на интервјуто што го даде по борбата.

Бугарот кој требаше да се бори против Ентониј Џош во октомври 2017. година, но не можеше поради повреда, во седмата рунда го совлада Богдан Дину, иако во четвртата рудна се здоби со сериозна лузна над неговото око.

Новинаркатат Џени Суше во интервјуто му поставуваше прашања за борбата против Дину, но и за можната средба со Тајсон Фјури. Таа се смееше, а на нејзиното лице можеше да се види дека и е непријатно.

Пулев, иако е наводно, во врска со бугарската поп-ѕвезда Андреа ниту малку не покажа дека му е непријатно поради она што го направи.

Погледнете:

-Ова е најодвратната работа која сум ја видел – напиша еден корисник на социјалните мрежи.

Остави коментар

Почетна // вести // Боксерот ја грабна новинарката на сред интервју! Сите го напаѓаат и зборуваат: Ова е најодвратната работа која сме ја виделе!
Горе