10 април, 2020

Радио

Видеото, снимено во градот Ченгду во провинцијата Сечуан на 15 ноември, прикажува агресивен црн лебед како плива кон кучето по име Си Ши, а потоа силно го клука.

Сопственикот на кучето врескаше и повеќе пати го довикуваше златниот ретривер! Црниот лебед не престана да го напаѓа се додека кучето не отплива на страна на езерото. Сепак, Си Ши ова не го сфати многу сериозно и повторно скокна во водата за да си игра. Според сопственикот на кучето, Си Ши сака да игра во вода, а црн лебед ја нападнал и минатата година. За среќа, таа не е повредена.

Остави коментар

Почетна // Corona Вести // Црн лебед нападна златен ретривер: Кучето eдвај се извлече!
Горе