Се возеа во кајак покрај глечер, кога се случи ужас! Мразот леташе на сите страни, а потоа наиде голем бран!

20 август, 2019
kajak

Семејството Хупер, кое има блог на кој ги објавуваат нивните авантури низ целиот свет, доживеа блиска средба со смртта во Алјаска.

Имено, тие веслаа кајак на глечерското езерото кога се случи нешто страшно – дел од глечерот одеднаш се скрши! Поради одронувањето, мразот падна во водата и предизвика големи бранови кои пртсавуваа опасност за кајакарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi