31 мај, 2020

Иако се разведени, често се гледаат.

Во средината на 2017. година, парот официјално ги потпишаа документите за развод по 12 години брак.

Проблемите започнаа во 2015. година кога Бен имаше афера со дадилката која ги чуваше нивните три деца. Иако актерот го негираше неверството, Гарнер ги потврди овие шпекулации, но никогаш потоа не зборуваше за развод.

„Ние живеевме одделно неколку месеци пред да ја слушнам приказната за дадилка. Таа немаше никаква врска со нашата одлука за развод”, рече Џенифер.

 Со текот на времето страстите се намалија, а поранешните сопружници честопати можат да се видат заедно во друштво. Вчера тие беа фотографирани на прошетка по улиците на Брентвуд во видливо добро расположение.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ben Affleck и Jennifer Garner на прошетка со насмевка која кажува илјада зборови!
Горе