Дали знаевте дека модерната Пепелашка свети во мрак? Зендаја беше вистинска принцеза

7 мај, 2019
з

Мораме да признаеме дека едвај чекавме се случи овогодинешната Мет Галa токму поради Зендаја, младата актерка која минатата година нè воодушеви како модерна Ивана Орлеанска, а за среќа ниту оваа година не нѐ разочара.

Овој пат, Зендаја одлучи да биде целосно доследна и совршено да се вклопи во темата, па така Tommy Hilfiger ја претвори во модерна Пепелашка, но отиде чекор понапред, така што модерната принцеза во својот фустан има и вградени LED светилки.
Покрај самата комбинација на облека, Зендаја нè воодушеви со величествениот прав кој го пасипуваше на тепихот на Мет Гала.