Џорџ Клуни сопругата Амал ја замени со друга

13 декември, 2019
george

Нови проблеми во брачната идила

Откако во јавноста се појавија гласини за нивнaта последна расправија околу посвојувањето на дете, проблемите во брачната идила на Клуни не завршуваат. Поточно, Амал, 41-годишна адвокатка за човекови права, беше толку трогната од средбата со децата бегалци во Ирак, што реши да посвои едно дете. Проблемот е што нејзиниот 58-годишен сопруг не се согласува. Сега, според странските таблоиди, во животот на Џорџ и Амал се вплеткала друга жена, поради што нивната љубов е под знак прашалник. Иако деталите се досега непознати, се шпекулира дека нивниот однос станал многу напнат поради споменатата жена.

Поточно, Џорџ некогаш го поврзуваа со актерката Џулија Робертс, војвотката од Сасекс Меган Маркл и поранешната девојка и актерка Стејси Кијблер. Иако ниту една од овие врски не е потврдена, брачната двојка, наводно е посветена на решавање на сите проблеми што доведуваат до потешкотии во нивниот брак веќе некое време.

И покрај сите гласини, парот не и се обрати на јавноста и дали воопшто ќе дадат некаков коментар, затоа што Џорџ еднаш рече дека не сака да зборува за бракот со Амал затоа што тој никогаш не го доведува во прашање животот на другите луѓе. Што е вистина, времето ќе каже. Потсетуваме, парот се венчаше во септември 2014. година во Венеција во хотелот Ципрани, а три години подоцна станаа родители на близнаците Александар и Ела.