17 јули, 2019

Радио

Во пресрет на Денот на вљубените, холивудската ѕвезда Џулија Робертс отпатува во Рим со нејзиниот сопруг Даниел Модер .

Двојката која е во брак 17 години и има три деца – близнаците  Финес Волтер и Хејзел (14) и Хенри Даниел (17), уживаа во романтиката во еден од најубавите градови во Европа.

Како вистински џентлмен, Даниел, на својата сопруга и подари преубава црвена роза која ја купи од уличните продавачи.

 

Остави коментар

Почетна // Забава // Џулија Робертс и Даниел Модер : Во Рим за Денот на вљубените
Горе