27 февруари, 2020

Радио

Војвотката од Сасекс сака во сè да им се спротивставува на правилата, па така, ниту модата не е исклучок. Имено, таа и нејзиниот сопруг, принцот Хари им оддадоа почит на загинатите војниците во Првата светска војна, а овој пат беше коментиран нејзиниот моден избор.

Војвотката Меган за многумина носеше некомпатибилна комбинација на бои – тегет и црна. Тегет teddy капут со каиш, беше во комбинација со црн фустан и чизми потпишани од Викторија Бекам. Нејзиниот стајлинг за оваа пригода беше беше заокружен од фасцинантмиот дизајнер Филип Трејси.

За дополнителна елеганција, таа носеше кожни раквици и минимална шминка.

Остави коментар

Почетна // Забава // Храбра комбинација на бои: Ова е едно од најелегантните изданија на војвотката Меган
Горе