8 април, 2020

Радио

Кендал Џенер може да смени сè на себе, но дозата на сексапил што ја поседува ќе остане иста. Сепак, препознатливата бринета се одлучи за посветла нијанса на косата, а сега изгледа подобро од кога и да било.

Имено, иако се фотографира во разни изданија и фризури, во основа има темна коса, што не ја менуваше со години.

За разлика од нејзините полусестри, кои се склони кон чести промени во бојата и должината на косата, Кендал имаше само неколку кратки руси излети, секогаш со перика, а сега се чини дека се одлучила за малку потрајна промена.

View this post on Instagram

i’m sleepy

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Својот нов изглед го претстави во видео на Инстаграм во кое промената беше јасно видлива, иако во описот не ја спомна нејзината нова фризура.

Остави коментар

Почетна // Забава // Кендал Џенер никогаш попровокативна: Ново жешко издание!
Горе