14 август, 2020

Познатиот рапер и сопруг на Ким Кардашијан, Канје Вест се подготвува за турнеја за да го промовира својот нов албум „Jesus Is King“. Но, пејачот нема да оди сам. Тој ќе биде придружуван од тим на приватни детективи и психијатри ангажирани од неговата сопруга, пренесува The Hollywood Gossip. Ким, всушност, се плаши дека нејзиниот сопруг би можел да доживее нервен слом за време на турнејата.

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

„Вели дека е добар и дека нема потреба од помош, но Ким е загрижена. Затоа таа се погрижи да го следи со „будно око“, изјави извор близок на парот за американскиот таблоид, додавајќи дека членовите на тимот постојано ќе и испраќаат информации на Ким, а нема да бидат упадливи па Канје дури и не би бил свесен дека некој го следи секој негов чекор.

View this post on Instagram

Date Night honoring our friend @rickowensonline

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ким Кардашијан најми тим психијатри да го придружуваат Канје
Горе