31 мај, 2020

Познатата актерка Кира Најтли (34) по втор пат стана мајка!Според британскиот печат, Кира тајно се породи, а полот на бебето сè уште не е познат.

Фотографирана е како шета низ улиците на Лондон со бебе во количка и веднаш било јасно дека нејзината ќерка Еди (4) добила брат или сестра.

Потсетуваме, дека актерката речиси целата бременост ја чуваше во тајност, па така во мај на коктел забавата на модната куќа Chanel во Париз, таа се појави во фустан кој го откри нејзиниот труднички стомак.

Кира е во брак со музичарот Џејмс Рајтон од 2013. година и ова е нивно второ заедничко дете.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Кира Најтли се породи тајно
Горе