19 ноември, 2019

Радио

Славниот актер Еди Марфи и неговата партнерка, австралиската актерка Пејџ Бучер, се појавија во Калифорнија за премиерата на неговиот нов филм. Пејџ и Еди, кој е 10 години постар од неа, се заедно од 2012. година и ретко зборуваат во медиумите за нивниот приватен живот. Двајцата имаат две деца, ќерката Изи Ун и синот Макс Чарлс, кој сè уште не наполнил една година.

Потсетуваме, Марфи има вкупно десет деца.

Погледнете во галеријата како изгледаа на премиерата:

Остави коментар

Почетна // Забава // Ќе ви застане здивот кога ќе ја видите вереницата на Еди Марфи
Горе