29 јануари, 2020

Радио

Не може само Серена Вилијамс да се пофали со импресивен навивачки состав од холивудски и кралски познати личности. Рускиот тенисер Данил Медведев, кој синоќа достојно се бореше  во финалето на US Open со Рафаел Надал, имаше силна поддршка и од рускиот супермодел Ирина Шајк.

Ирина Шајк дојде да поддржи својот сонародник. На трибините, супермоделот ги остави срцето и душата со емотивно навивање   покрај бурниот распоред на ѕвездата за време на модната недела во Њујорк! Сепак, Даниел го загуби главниот трофеј од Шпанецот, но веруваме дека не ја загуби и поддршката од Ирина.

Остави коментар

Почетна // Забава // Кој руски тенисер, Ирина Шајк емотивно го поддржуваше за време на финалето?
Горе