16 октомври, 2019

Радио

Има многу шпекулации за венчавка!

Ријана веќе две години ужива во романса со бизнисмен од Саудиска Арабија, а неговото семејство, е четврто по богатство во таа земја според листата на Форбс.

Тие двајца уживаат во заедничките моменти, а ако им веруваме на странските медиуми, она што следи е свадба на годината. Семејството на Хасан е познато и по милионите што ги донираат за хуманитарни цели, а нивното богатство се проценува на 1,5 милијарди долари.

Овој богат човек зад него има еден неуспешен брак, а сега е подготвен остатокот од својот живот да го помине со атрактивната пејачка.

– Лудо е вљубена во него. Свадбата е само прашање на време, таа не може да дочека да ја запроси “, изјави извор за британските медиуми.

Остави коментар

Почетна // Забава // Конечно го пронајде вистинскиот: Запознајте го згодното момче на светски познатата пејачка!
Горе