24 јануари, 2020

Радио

Едвај можеме да се сетиме кога последен пат сме прочитале дека сестрите Kardashian (и Jenner) ги исполниле насловните страници од супер позитивна причина. Од контроверзните фотографии, можните пластични операции, навистина чудните неуспеси на фотошоп … платформите за социјални медиуми понекогаш само привлекуваат негативно внимание за Kardashians.

Значи, кога ќе добиеме нешто од Kardashian-Jenner што позитивно нѐ изненадува и нѐ тера сите да не се чувствуваме лошо во врска со себе, тоа е вистинска победа за сите! Навидум редок момент на позитивност за којшто зборуваме, се случи вчера со помош на Kourtney Kardashian, главната принцеза во Poosh.

За да промовира статија за вежбање на својата lifestyle страна, Kourtney објави фотографија од себеси во црно бикини. Фановите не можеа да не забележат дека Kourtney нема проблем да покаже стриите.

Една обожавателка всушност беше толку импресионирана што Kourtney реши да не ги покрива стриите, со што и се заблагодари на старлетата со позитивната порака. „Ви благодарам многу што не ги покривте вашите стрии !!“. „Ги сакам моите мали линии“, одговори Kourtney со симпатична насмевка.

Остави коментар

Почетна // Забава // Kourtney Kardashian доби пофалби поради позитивната објава на Instagram
Горе