1 јуни, 2020

Lana Del Rey, Jared Leto и Courtney Love во генијална нова кампања!

Не ни беше дополнителна потврда дека Lana Del Rey и Gucci се совршена двојка, но ја добивме и се воодушевивме! Легендарната италијанска модна куќа објави нова видео-кампања за парфемот Gucci Guilty, а покрај прекрасната Lana, главната машка улога му беше доделена на Јared Leto, а со нив се појавуваат убави животни кои се честа појава во кампањите на Gucci.

Во кампањата во стилот на 70-тите, главните актери се појавуваат на традиционални американски локации, како што се салон за убавина, перална и ресторан во кој во улогата на келнерка се појавува ни помалку ни повеќе туку легендарната Courtney Love! Lana навистина совршено се вклопи во оваа приказна, а ретро атмосферата на кампањата не инспирираше да го пробаме парфемот!

View this post on Instagram

Presenting #ForeverGuilty. Academy award-winning actor and musician @jaredleto is joined by multi-platinum singer songwriter @lanadelrey in the new campaign by @_glen_luchford, with a cameo appearance by @courtneylove. Featuring familiar American scenarios, filmed in Los Angeles, they play individuals who live and love outside of social conformism to embody the #GucciGuilty fragrances Gucci Guilty Pour Homme and Gucci Guilty Pour Femme. #GucciBeauty #AlessandroMichele Discover more through link in bio.
Creative director: @alessandro_michele
Art director: @christophersimmonds
Track Title: “The Swag”
Artist: Link Wray & The Wray Men
Composer/Arranger: Mark Cooper (aka Milton Grant) and Fred L. Wray Jr.

A post shared by Gucci Beauty (@guccibeauty) on

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Lana Del Rey и Jared Leto се пар од соништата
Горе