28 мај, 2020

Австралискaта поп-пејачка Кајли Миног (51) неочекувано приреди  шоу на отворањето на летната поставка на Кралската академија за уметност во Лондон.

Џебната Венера им се приклучи на музичарите кои свиреа џез на црвениот тепих и испееја неколку песни со нив.

Таа заигра и направи добра забава, покажувајќи зошто сѐ уште е една од најпопуларните музички ѕвезди.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Неодоливата Кајли Миног: Кога џебната Венера ќе направи спектакл на улиците во Лондон
Горе