25 мај, 2020

Принцот Хари, благодарение на неговата насмевка, немирна природа и секако бракот со актерката Меган Маркл, е еден од најсаканите претставници на Британското кралско семејство. Директниот и срдечен принц Хари на сите јавни настапи секогаш ја користи можноста да оди и да се дружи со луѓето. Овој пат, вниманието му го привлече еден знак, кој во рака го држеше  мајката на преслаткато црвенокосо девојче, на кој пишуваше „Црвенокоси, ајде да се обединиме“.

Четиригодишното шармантно и преслатко девојче Елиса Морис,  во црвен капут, во тој момент го освои срцето на Хари, кој ѝ се доближи, ја праша за нејзино име и ја прегрна на радост на сите присутни во тој момент.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Ова е уште еден доказ зошто го сакаме принцот Хари
Горе