2 април, 2020

Радио

Покрај нејзините необични модни креации, кои гордо ги носи низ годините, Лејди Гага е позната и по нејзините многу необични трикови за убавина. Да, таа успеа да нè шокира и нас.

Бидејќи познатите личности се подготвени да донесат секакви одлуки кога станува збор за убавината, Лејди Гага дефинитивно докажа дека и нема рамен. Додека со задоволство прифаќаме и применуваме некои совети, на некои не смееме ниту да се осмелиме. И, токму тоа потекнува од популарната пејачка која се пофали со фотографии на Instagram.

Лејди Гага редовно се капе во ладна вода. Тоа не е обична ладна вода туку када исполнета само со мраз! Оваа „бања“ обезбедува добра циркулација и го затегнува телото, ги елиминира токсините од телото, но не мора да се запрашате дали е пријатно. Дефинитивно не!

Лејди Гага честопати го применува овој третман и очигледно е задоволна од резултатите.

Остави коментар

Почетна // Забава // Потег кој предизвика лавина коментари: Заради убавина, Лејди Гага се осмели да го направи она што малкумина го можат!
Горе