15 ноември, 2019

Радио

Разменуваа нежности на Вимблдон!

Сопственикот на Амазон, 55-годишниот Џеф Безос, го привлече вниманието на финалниот натпревар на Вимблдон помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, кога тој се одлучи за прв пат да се појави во јавност со 49-годишната водителка Лорен Санчез по разводот од неговата долгогодишна сопруга, 49-годишната Макензи Безос. Токму ова е местото каде што овој заљубен пар одлучи јавно да ја потврди нивната врска.

Пред седум месеци, се дозна за нивната афера, а сега неколку дена по завршувањето на разводот тежок над 38 милијарди долари разменуваа нежност не грижејќи се за погледите на другите. Судејќи според фотографиите, финалето на Вимблдон според нив беше во втор план. Изгледа дека на новиот пар ништо не може да им ја уништи среќата.

Остави коментар

Почетна // Забава // Прв пат заедно во јавноста како пар
Горе