Прва девојка која ја држи за рака после две децении: Познатиот актер преживеа голема трагедија, а таа му ја врати насмевката на лицето!

5 ноември, 2019
KR2

Иако веќе неколку децении во јавноста не се појавил со девојка, се чини дека криењето дефинитивно заврши. Имено, иако 35 години од својата кариера ниту еднаш не се појави на црвениот тепих со ниту една дама, но сега Кијану Ривс одлучи да го промени тоа.

Овој викенд, држејќи се за рака, на црвениот тепих во Лос Анџелес се прошета со Александра Грант.

56-годишниот актер и 46-годишната уметничка позираа пред папараците, докажувајќи дека меѓу нив се родила вистинска љубов. Последната девојка на Ривс, за која јавноста знаеше, беше Џенифер Симон. Таа на свет донесе на мртвороденче, девојчето Ава, а тагата на несудените родители беше толку голема што се разделија, иако останаа пријатели. За да трагедијата биде поголема, Џенифер почина во сообраќајна несреќа две години подоцна.

 Сепак, и покрај болката со која мораше да се справува со години, Ривс е конечно среќен поркај Александра и одлучи да не ја крие.