17 јули, 2019

Радио

Познатиот холивудски актер и неговата изабраничка денес во Њујорк добија син, а на Richard ова му е второ дете.

Ричард, кој оваа година го прослави својот 70-ти роденден и неговата 36-години помлада сопруга денес добија син, роден во Њујорк.

Оваа двојка во септември ја доби веста дека Alejandra е бремена и сé уште официјално не го потврдија името на детето.

Остави коментар

Почетна // Забава // Richard Gere стана татко на 70. години
Горе