20 септември, 2019

Радио

Поминаа речиси три години откако актерката Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, а се чини дека би можело да помине уште толку време додека да заврши агонијата околу разводот.

View this post on Instagram

💑

A post shared by Brad Pitt ️️️ (@bradpittoficial) on

Бред и неговиот правен тим преземаат нови чекори за Анџелина да ги потпише документите за развод откако го одложуваше процесот.

View this post on Instagram

Family❤️

A post shared by Brad Pitt & Angelina JoliePitt (@joliepittsofficial) on

Холивудскиот актер побара од неговите адвокати да побараат помош од судијата за да го одреди крајниот датум, односно рок за развод и парична казна, доколку Анџелина не се придржува на  датумот кој ќе го одреди судијата.

View this post on Instagram

"By The Sea" L.A Premiere #Bythesea

A post shared by Brad Pitt ️️️ (@bradpittoficial) on

– Тој беше неверојатно трпелив за време на целиот процес на развод, и покрај тоа што повеќе пати беше доведен до лудило. Тој е болен и уморен од Анџелина, која го одложува нивниот развод. За Анџелина ова стана речиси како игра – тврди извор близок до актерот, вели klix.

Остави коментар

Почетна // Забава // Се разведуваат три години: Бред Пит и постави услов на Анџелина Џоли
Горе