Софи Тарнер била вљубена во Чендлер од „Friends“ и одбрала спектакуларен начин за да му пристапи!

14 јуни, 2019
Capture

Софи Тарнер, која се прослави со улогата на Санса Старк во серијата „Game Of Thrones“, откри дека била вљубена во Метју Пери.

Популарната актерка раскажа дека пред неколку години ја забечежала ѕвездата од Friends во една продавница и дека била толку возбудена што смислувала планови како да му пристапи.

View this post on Instagram

He's just so pretty 💞

A post shared by Chandler Bing (@matthewperryfriends) on

“Чендлер Бинг имаше проби за претстава во близина на мојата куќа. Секој ден отидов во еден мал супермаркет зад аголот, а Метју Пери стоеше пред мене и пушеше цигара. Еден ден купив  запалка за да можам да му пристапам и да му запалам цигара“, рече Софи, додавајќи дека нејзиниот план не успеал, бидејќи секој пат кога ќе дошла, актерот веќе уживал во неговиот порок.

Таа дури објавила статус на социјалните мрежи надевајќи се дека Пери ќе го види и ќе ја покани на состанок.

“Мислев дека можеби ќе ја види објавата и ќе ме повика на состанок или нешто слично, но тоа не се случи“, рече актерка во твитовите кои ги напишала во 2016. година.

https://www.instagram.com/p/ByT3YYFhODi/