24 јуни, 2019

Радио

Пред само неколку дена беше запрен во Лос Анџелес од страна на полицијата поради брзо возење.

Изгледа дека синот на познатата поранешна манекенка Синди Крафорд, Пресли Гербер има сериозни проблеми со законот.

Само пред неколку дена, тој беше запрен во Лос Анџелес од страна на полицијата поради брзо возење. За ситуацијата да биде уште покомплицирана, утврдено е дека возел под дејство на алкохол. Според полицискиот извештај, кој го пренесува TMZ, го казниле парично, но не е споменато ништо понатаму, што значи дека нема да има посериозни казни.

View this post on Instagram

After yat killing time @marksingerman

A post shared by Presley (@presleygerber) on

Присли Гербер влезе во светот на модата како манекен, а рамо до рамо со Каиро Гербер нижат успеси на модната писта.

Остави коментар

Почетна // Забава // Уапсен е синот на Синди Крафорд: Има 19 години и големи проблеми со законот!
Горе