10 април, 2020

Радио

Според американските медиуми, пејачката и актерка Хилари Даф се омажи за музичарот Метју Кома по три години врска.

Двојката се заколна на вечна љубов во дворот на нивниот дом во Беверли Хилс, а интимната церемонија собра мал број на поканети. Меѓу нив беше и сестрата на Хилари, Хејли Даф, пријателка и актерка Менди Мур, чиј сопруг Тејлор Голдсмит свиреше на забава која што подоцна беше изведена.

 Иако станува збор за тајна венчавка, среќната невестата подоцна на Instagram сподели фотографија направена откако го кажале судбоносно „да“ и со тоа откри дека избрала нереална венчаница.

View this post on Instagram

This.

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

Венчаницата е модел на британската дизајнерка Џени Пекам која се истакнува по нејзините многу популарни ракави.

Инаку, на свадбата присуствуваа синот на Хилари од првиот брак, Лук, и ќерката, Бенкс, која ја добија со Комо минатата година.

Остави коментар

Почетна // Забава // Убавата актерка тајно се венчаше во својот двор, но во венчаница достојна за принцеза
Горе