Блејк Лајвли изгледа непрепознатливо во новиот трилер

30 септември, 2019
bb

Овој викенд беше објавен првиот официјален трејлер за „The Rhythm Section“, во кој главните улоги ги играат Блејк Лајвли и Џуд Ло. Според заплетот на филмот, главниот јунак – Стефани Патрик – дознава дека авионската несреќа, во која загинало целото нејзино семејство, е режирана. Измамената девојка си дава збор дека ќе ја реши трагедијата и ќе ги најде сторителите.

Патем, филмот е снимен врз основа на истоимениот романот на Марк Бурнел, кој ќе биде „поделен“ на четири дела. Снимањето на интересниот филм се одвиваше во Даблин, а за новата улога Блејк целосно го смени нејзиниот имиџ.

Ако во „A Simple Favor“ се појави на екраните како модерна и успешна шефица на модната индустрија, во новиот филм таа се обиде да ја игра судбината на една девојка која страда од зависности од дрога речиси потоната на дното. Стилистите направија совршена работа со шминката: Лајвли се појавува во филмот со кратка кафеава коса и модринки под очите и во валкана облека. Можеме да се согласиме дека немаме често прилика да ја гледаме Блејк ваква.