15 јули, 2020

Номинациите за 71. EmmyAward беа објавени денес, а меѓу номинираните е познатата серија „Game Of Thrones“. Со дури 32 номинации, оваа серија постави нов рекорд за добиени номинации за една година. Една од нив е номинацијата за најдобра драма, додека останатите се индивидуални, актерски.

За прв пат, дури четири актерки од истата серија се номинирани за награда за споредна улога. Оваа серија досега има освоено дури 47 EmmyAward и беше номинирана 161 пати, вклучувајќи ги и овогодинешните номинации.

„Game Of Thrones“ е серија која досега има осноено најмногу EmmyAward во историјата.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // „Game Of Thrones“ повторно во трка за „Emmy Awards“: Овој пат доби рекорден број номинации
Горе