1 јуни, 2020

Холивудскиот актер Бред Пит, кој според многумина е синоним за убав човек и референтно тело за добар фраер, призна дека неговите години се причина затоа што сè поретко го гледаме на малите екрани. 55-годишниот Оскаровец вели дека тоа е природен тек на работите.

– Се помалку глумам. Јас навистина мислам дека тоа е игра за млади, не велам дека нема место за постари ликови, само мислам дека тоа е природeн тек на работите. Сакам да мислам дека има место за сè. Но, може да бидам „диносаурус” и да не сум свесен за тоа, а кометата може да биде да удри секој час “, рече Бред за GQ, кој планира да се занимава со продукција.

“Навистина уживам кога се наоѓам зад камерите, од продукциската страна”, призна Бред.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Холивуд е игра за млади: Бред Пит го напушта актерството?
Горе