29 јануари, 2020

Радио

Jennifer Lopez објави нова песна која премиерно ќе ја изведе во вечерашната шоу програма „The World of dance“, во која е член на жирито, но исто така и дизајнер. Во стариот добар dance стил, по кој многумина ја паметат кога пред 20 години се појави на музичката сцена, Jennifer со French Montana ја направи песната „Medicine“, која веќе ги воодушеви фановите низ целиот свет.

Остави коментар

Почетна // Забава // Jennifer Lopez совршено модерна и толку препознатливо добра
Горе