23 август, 2019

Радио

Lady Gaga едноставно не прави грешки!

По безбројните елегантни и гламурозни изданија со кои Лејди Гага нè воодушеви минатата година, дојде на ред и доделувањето на наградата “Златен Глобус” каде што заблеска во прекрасниот Valentino couture фустан  и истиот момент заврши на врвот на листата на најдобро облечени актерки, а сега нè воодушеви во спектакуларното црно издание.

За The National Board of Review Annual Awards Gala таа одбра гламурозен црн фустан на Ralph Lauren , кој се поигрува со силуетата на класичниот црн smoking, во комбинација со јакна од црни и златни пердуви, додека гламурозната коса и драматичната шминка го доведоа ова издание до совршенство.

Остави коментар

Почетна // Забава // Lady Gaga во уште едно спектакуларно издание
Горе