16 октомври, 2019

Радио

После речиси 20 години успешна музичка кариера, поп пејачката Бритни Спирс неодамна трајно се повлече од светот на музиката.

Според медиумите, пејачката сама се пријавила во психијатриската установа бидејќи била под силен емоционален притисок поради тешката здравствена состојба на нејзиниот татко.

Пејачката ги откажа сите настапи во Лас Вегас за да се грижи за нејзиниот татко, а неименувани извори тврдат дека ова е само почеток и дека Бритни поради се ќе се пензионира.

Нејзиниот татко, Џејми Спирс, неодамна заврши во болница поради проблеми со дебелото црево, а пејачката неколку пати изјави дека без него таа би била целосно изгубена.

Во 2007. година, Бритни доживеа нервен слом, по што татко ѝ и помогна да се врати на сцената.

Остави коментар

Почетна // Забава // Нервниот слом е капка која ја прелеа чашата: Бритини Спирс оди во пензија?
Горе