18 јануари, 2020

Радио

„Private Loving“

 Rihanna направи долга пауза од музиката и се чини дека паузата конечно ќе заврши! Пејачката се оддалечи од микрофонот за да се концентрира на приближно еден милион други деловни потфати, вклучувајќи ја, но не ограничувајќи се, на својата луксузна модна линија и козметичка компанија.

Сепак, неодамнешниот развој на ситуацијата ги развесели нејзините фанови. Според извештаите на обожавателите, пејачката регистрирала нова музика кај својот музички издавач BMI. Нова песна наречена Private Loving, која е напишана од Rihanna и Demarco, ќе биде нејзиното прво соло издание од нејзиниот албум во 2016. година, Anti.

View this post on Instagram

@fenty

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Не е прецизирано колку долго фановите ќе треба да чекаат за објавување на новата песна, ако воопшто планира да ја објави. Но, она што е сигурно е фактот дека нејзините обожаватели јасно ставија до знаење дека се подготвени за нова песна. Од нејзина страна, Rihanna објави некои навестувања дека е подготвена да се врати во музичкото студио.

Остави коментар

Почетна // Забава // Rihanna конечно подготвува нова песна!
Горе