17 септември, 2019

Радио

Луѓето не престанаа да се чудат!

Легендарната Сисли Тајсон е првата афро-американска актерка која ја добила почесната награда Оскар. А уште поимпресивен е нејзиниот изглед на возраст од 94 години. Луѓето не престануваат да се чудат!

Сисли Тајсон (94), родена во Њујорк, е една од најпочитуваните афроамерикански актерки во шоу-бизнисот.

Познатата Сисли,  на црвениот тепих во Долби театарот се појави во црн фустан со пердуви со интересен аксесоар на главата. Иако црниот превез покриваше дел од нејзиното лице, јавноста беше шокирана колку младолико изгледа на 94-годишна возраст.

Американската актерка е позната по глумата во „Sounder“ , „The Autobiography of Miss Jane Pittman“ и серијата „How to get away with murder“.

Остави коментар

Почетна // Забава // Сисли Тајсон на прагот на 100. година, а изгледа како девојче
Горе