4 јуни, 2020

Манекенката и ријалити ѕвезда Кендал Џенер раскина со NBA кошаркарот Бен Симонс, пренесуваат американските медиуми.

Кендал (23) и Бен Симонс (22) од Филаделфија ја завршија романсата за малку повеќе од една година.

Тие за првпат заедно беа фотографирани на почетокот од минатата година, а дека нешто не беше во ред, Кендал неодамна кажа во едно интервју во кое зборуваше за нејзината врска.

„Убаво ни е, но не знам колку долго ќе потрае”, рече таа. И за жал не траеше.

„Врската е завршена, а Кендал сега само сака да се забавува”, изјави извор близок до моделот, а американските медиуми ова го толкуваат како да не и било многу забавно во оваа врска.

Кендал претходно беше во врска со познатите момчиња како Хари Стили, А $ AP Роки и Џорџ Кларксон.

View this post on Instagram

NEW @calvinklein #MYTRUTH #MYCALVINS

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

View this post on Instagram

i told you i’m ice cold

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Сака само да се забавува: Кендал Џенер раскина со NBA кошаркарот
Горе